AKCE: 24.11.2022, 9:30

30 let Prahy na Seznamu UNESCO

Konference pořádaná u příležitosti 30 let hlavního města na Seznamu světového dědictví se zaměří na aktuální problémy péče o kulturní dědictví.

@praha.camp
Datum konání: 24.11.2022, 9:30
Místo konání: CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 2075, Praha / online

Jaké jsou aktuální problémy, které na péči o kulturní dědictví dopadají v důsledku celosvětové situace? Jak se vyrovnat s úbytkem finančních prostředků spojených s důsledky pandemie? Konference se v tematických blocích bude věnovat možnostem dynamického rozvoje měst při zachování jejich památkové hodnoty. V neposlední řadě bude také diskutována obecná problematika nadnárodní programy ochrany památek v ČR, tedy systémy a dohody, kterými UNESCO chrání přírodní lokality či památky písemné povahy.

Účast na konferenci, ať již prezenční či on-line, je nutné potvrdit na e-mailové adrese karel.kucera@praha.eu.

Zdroj: praha.camp