AKCE: 9. 6. 2022, 17:30–19:30

Webinář Museums and Partnerships in Times of War in Ukraine

Webinář s mezinárodní účastí představí výzvy a možnosti záchrany kulturního dědictví během války na Ukrajině.

Webinář Museums and Partnerships in Times of War in Ukraine
Datum konání: 9. 6. 2022, 17:30–19:30

Válka na Ukrajině žene každým dnem více a více lidí k útěku a způsobuje masivní destrukci. Jak mohou ukrajinští kolegové pokračovat ve své práci, zatím co jsou v ohrožení jejich životy, ale také historické budovy a sbírky, o které pečují? Jakou roli hraje v této válce kulturní a přírodní dědictví? A jaké formy spolupráce a sdílení zdrojů mohou muzea v zahraničí nabídnout, aby poskytla solidární podporu a čelila vzestupu fašismu?

Mezinárodní výbor pro sbírky a činnosti městských muzeí ICOM zve na další webinář z řady Making Museums Matter. V jeho rámci kolegové z Ukrajiny, Polska, Německa a Švýcarska a dalších evropských zemí představí své potřeby v těchto nelehkých časech, formy odporu, strategie networkingu a možnosti záchrany ukrajinského kulturního dědictví.

Řečníci:

• Rosa-Lena Bösl (ICOM Německo, Network Cultural Property Protection Ukraine)
  • Vasyl Dunec (Akademie věd pro mládež a Centrum interaktivní muzejní vědy, Kyjev)
  • Robert Firmhofer (Copernicus Science Center, Varšava)
  • Yulia Fisch (Dům elektronických umění, Basilej a Centre Pompidou, Paříž)
  • Oksana Karpovec (Zimmerli Art Museum, New Brunswick, New Jersey)
  • Eugenij Kotljar (Památník obětem holocaustu Drobitskij Jar, Charkov)
  • Tanja Sokolnyková (Ekocentrum Tepla Gora)

Moderátoři:

• Alina Gromová (ICOM COMCOL, Nadace Nová synagoga Berlín – Centrum Judaicum)
  • Anna Leščenko (Univerzita v Tübingenu)
  • Sandra Vacca (ICOM COMCOL)

Akce bude probíhat v angličtině. V případě potřeby mohou jednotlivé příspěvky do diskuse zaznít také v němčině, ukrajinštině nebo ruštině.

Účast je zdarma po registraci.

Více informací zde.

Zdroj: comcol.mini.icom.museum