AKCE: 23. 6. 2022, 10:00–16:00

Památky pro každého 2022

Osmý ročník semináře Památky pro každého. V rámci akce se uskuteční slavnostní vyhlášení Ceny Adolfa Heyduka pro rok 2021.

Památky pro každého 2022
Datum konání: 23. 6. 2022, 10:00–16:00
Místo konání: hrad Svojanov

Přijměte pozvání na osmý ročník semináře Památky pro každého, který se bude konat 23. června od 10 hodin na hradě Svojanov. V rámci akce se uskuteční slavnostní vyhlášení Ceny Adolfa Heyduka pro rok 2021.

Náplní letošního odborného semináře bude předání Ceny Adolfa Heyduka pro památku a geologickou lokalitu nejvíce přátelskou zdravotně znevýhodněným návštěvníkům za rok 2021. Dále se účastníci mohou těšit na prezentaci oceněných subjektů doplněnou praktickými ukázkami a přednáškou nevidomého lektora. Slavnostní akt doprovodí kulturní vystoupení žáků a žákyň Základní umělecké školy Bohuslava Martinů z Poličky.

Program:

  • 10.00 – prezentace
  • 10.30 – slavnostní zahájení a předání Ceny Adolfa Heyduka s prezentací oceněných subjektů
  • 13.30 – oběd v hradní restauraci
  • 14.30 – prohlídka hradu Svojanov s praktickými ukázkami zpřístupnění kulturního dědictví 
  • 16.30 – ukončení semináře

Cenu Adolfa Heyduka vyhlašuje mezinárodní vzdělávací projekt Hugo na cestách ve spolupráci s Památkovou komorou České republiky a Geoparkem Český ráj, o. p. s. Záštitu nad tímto konáním převzala Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova. V sedmém ročníku ankety obdržely nejvíce hlasů:

  • V kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO – hospitál Kuks za haptickou brožuru doplněnou o plán areálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků
  • V kategorii Ostatní památky – město Olomouc za haptického průvodce městem, haptické modely městských památek a prohlídky historické radnice
  • V kategorii Přírodní památky a geologické lokality – město Hrádek nad Nisou za bezbariérové stezky – k památníku Trojzemí a Mokřady u Kristýny

Účast na semináři potvrďte zasláním návratky na e-mailovou adresu: pamatkyprokazdeho@seznam.cz. Možnost k přespání nabízí hrad Svojanov. Ubytování a stravování si hradí účastníci sami. Více informací o Ceně Adolfa Heyduka naleznete na stránkách Hugo na cestách nebo na Facebooku.

Zdroj: propamatky.info