AKCE: 13. 3. 2024, 10:00–15:00

Seminář Péče o archeologické dědictví v lesním prostředí

Asociace muzeí a galerií České republiky zve na odborný hybridní seminář zaměřen na problematiku péče o archeologické dědictví v lesním prostředí. 

Seminář Péče o archeologické dědictví v lesním prostředí
Datum konání: 13. 3. 2024, 10:00–15:00
Místo konání: Konírna Nostického paláce, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 471/1, Praha 1

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Ministerstvo kultury zvou na seminář Péče o archeologické dědictví v lesním prostředí.

Jedním z témat, které zásadním způsobem ovlivňují činnost muzejních institucí, je oblast ochrany archeologického kulturního dědictví. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci Ministerstvem kultury, Archeologickými ústavy AV ČR, Praha a Brno, v. v. i., Národním památkovým ústavem a dalšími subjekty se proto rozhodly připravit cyklus seminářů věnovaný aktuálním otázkám týkajícím se této sféry muzejní práce. V pořadí čtvrté setkání se uskuteční ve středu 13. března 2024 od 10.00 hodin v prostorách Konírny Nostického paláce a bude zaměřeno na problematiku péče o archeologické dědictví v lesním prostředí. 

Seminář je určen odborné veřejnosti a účast na něm je zdarma. 

Upozorňujeme, že počet přihlášek je limitován omezenou kapacitou sálu (max. 60 osob). Seminář bude proto zároveň streamován (odkaz na online přenos zde).

Pro potvrzení Vaší účasti je třeba vyplnit přihlášku.

Do formuláře můžete uvést konkrétní otázky, o nichž byste chtěli jednat. Vaše dotazy předáme lektorům semináře a stanou se také podkladem pro následnou diskuzi.

Program semináře

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz