AKCE: 6.3.2024, 17:00

Přednáška Nepoddajné předměty. Ženská hnutí a feministický aktivismus ve sbírkách Národního muzea

Přednáška kurátorky Národního muzea Jitky Gelnarové konaná u příležitosti Mezinárodního dne žen představuje stejnojmennou knihu.

Datum konání: 6.3.2024, 17:00
Místo konání: Národní muzeum, Historická budova, sál 102

Jaké bariéry ve svých botách překračovala Marie Riegrová Palacká? Kdo mohl a kdo naopak nemohl sedět na židli v Americkém klubu dam? Jaká cesta vedla k senátorské legitimaci Františky Plamínkové? Jak se z dětského povlečení stane politický transparent? Proč se na demonstracích objevují vařečky? Přednáška kurátorky Národního muzea Jitky Gelnarové konaná u příležitosti Mezinárodního dne žen představuje stejnojmennou knihu, která právě vyšla. V návaznosti na několikaleté procesy hledání, interpretace a vlastní akviziční činnosti prezentuje předměty ze sbírek Národního muzea, které jsou spojeny s historií a současností ženských hnutí a feministického aktivismu, nabízí možnosti jejich „čtení“ a vypráví jejich příběhy.

Přednáška se uskuteční 6. března od 17.00 v Historické budově Národního muzea.

Více o publikaci Nepoddajné předměty. Ženská hnutí a feministický aktivismus ve sbírkách Národního muzea zde.

Zdroj: Národní muzeum