AKCE: 26. 3. 2024, 11:00–13:00

Lidová kultura & Jak ji přiblížit mladým?

Workshop se švédskou lektorkou a performerkou Josefinou Elvirou Asker Beck se bude věnovat otázce, jak prezentoval folklor a lidovou kulturu- generaci Z.

Lidová kultura & Jak ji přiblížit mladým?
Datum konání: 26. 3. 2024, 11:00–13:00
Místo konání: Gymnázium Boženy Němcové, Pospíšilova 324/7, Hradec Králové

V minulosti pomáhala lidová kultura vysvětlovat svět kolem nás, lidé v ní hledali pravidla, která by do jejich životů vnesla řád a chránila je před nebezpečím. Ponořte se do fascinujícího světa folkloru a jeho hlubokého vlivu na lidskou společnost.

Centrum kreativního muzejnictví Královéhradeckého kraje zve Vás na workshop, kde si ukážeme, jak tuto důležitou složku lidských dějin představit náctiletým.
Lektorkou bude švédská performerka Josefina Elvira Asker Beck. Ta ve svých programech spojuje divadlo i hudbu, vystupuje v muzeích, školách a festivalech, kde šíří povědomí o švédské kulturní historii za pomoci písní, příběhů a loutek.

Workshopu můžete přihlížet, nebo se ho aktivně zúčastnit spolu se studenty gymnázia.

Po programu bude následovat kulatý stůl pro edukátory v kultuře, kde probereme téma vzdělávacích programů pro dospívající z "generace Z". Tak se nazývá generace mladých lidí narozených přibližně v rozmezí let 1995 a 2010, pro které jsou internet i technologie od mala součástí jejich životů.

Program je veden v angličtině.

Vstup je volný na základě registrace.

Registrační formulář

Více informací zde.