AKCE: 25. 10. 2022 – 26. 10. 2022

The Benin Bronzes. Globalising the Colonial Looting of Art

Mezinárodní konference uzavírá stejnojmenný výzkumný projekt na téma restitucí a současných přístupů k beninským bronzům ve sbírkách evropských institucí.

The Benin Bronzes. Globalising the Colonial Looting of Art
Datum konání: 25. 10. 2022 – 26. 10. 2022
Místo konání: Staats- und Universitätsbibliothek Hamburg

Výzkumné centrum hamburského (post-)koloniální dědictví Univerzity v Hamburku zve na mezinárodní odbornou konferenci, která je finálním výstupem několikaletého výzkumného projektu Beninské bronzy. Globalizace koloniálního drancování umění. Členové projektu a další odborníci z Německa a Nigérie představí aktuální výzkum o tom, jak britská armáda v roce 1807 vyplenila bronzy paláce Království Benin, a o jejich prodeji a vnímání v době jejich přesunu do Evropy. Budou se také věnovat aktuálním debatám o restitucích a politických aspektech koloniálních sbírek v evropských muzeích obecně.

Přihlásit se k účasti na konferenci je možné na e-mailové adrese kolonialismus@uni-hamburg.de.

Program a další informace zde.

Zdroj: uni-hamburg.de