AKCE: 3.5.2022, 18:00

Umění organizovat, řídit a otevírat galerie

Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zve na další ze série studentských diskusních a přednáškových večerů Seminart

Umění organizovat, řídit a otevírat galerie
Datum konání: 3.5.2022, 18:00
Místo konání: Čítárna Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Arna Nováka 1/1, 602 00 Brno-střed

Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zve na další ze série studentských diskusních a přednáškových večerů Seminart.

Prostředí galerie je z prostorového i organizačního hlediska komplikovaným kolosem procesů a činností, které jsou pro společnost mnohdy neviditelné. Kromě výstavní a publikační činnosti, která je často považována za hlavní náplň práce těchto institucí, se všechny galerie zabývají stejně důležitou problematikou shromažďování uměleckých předmětů, jejich zabezpečením, uchováváním a jejich odborným zpracováním. Všechny tyto procesy vyžadují i ​​spolupráci s jinými částmi společnosti, ať už jde o osvětová centra nebo akademické prostředí včetně univerzit. Tyto důležité aspekty spolupráce a mnohé další tedy naznačují, že mluvit o galeriích a jejich aktivitách je poměrně komplikovanou záležitostí.

Diskutovat budou ředitelka Slovenské národní gálerie Mgr. Alexandra Kusá, Ph.D. a Mgr. Pavel Moudrý.

Více informací zde.

Zdroj: culturenet.cz