AKCE: 28. 5. 2022 – 29. 5. 2022

Open House Brno 2022

Již popáté se otevřou i běžně nepřístupné objekty a památky v druhém největším městě České republiky.

Open House Brno 2022
Datum konání: 28. 5. 2022 – 29. 5. 2022
Místo konání: Brno

Již popáté se mohou zájemci těšit na otevření budov, objektů a památek, z nichž řada je běžně veřejnosti nepřístupná, i v druhém největším městě České republiky. Akce nabídne bezplatné prohlídky více než 80 objektů o posledním májovém víkendu 28. a 29. května 2022. Podrobný program najdou návštěvníci na webu akce. Mohou se těšit například na zákulisí pěti ikonických brněnských hotelů, cyklo prohlídku překvapivých kvalit socialistického sídliště ve srovnání s tím současným, tři pohledy, jak se architektura potkává s hudebním uměním, i koncert. 

Všechna místa se lidem otevírají zcela zdarma, některá jsou přístupná volně, jiná jsou z kapacitních a bezpečnostních důvodů přístupná jen s rezervovanou vstupenkou. Některé lokace budou lidem přístupné po celý víkend, jiná pouze jeden z víkendových dnů, či v konkrétních hodinách. Rezervační systém měl být původně dostupný jen do 26. května, kvůli velkému zájmu je ale otevřený i po tomto datu až do vyčerpání kapacit jednotlivých objektů.

Speciálním tématem letošního ročníku je „Stará a nová“, srovnání i kontrast poválečné architektury socialistického realismu, nebo brutalismu a současných novodobých staveb. Místa propojí kromě jednotlivých komentovaných prohlídek sedmikilometrová cykloprohlídka s výkladem v angličtině v neděli 5. června 2022.

Více informací v tiskové zprávě nebo na webu akce.

Zdroj: openhousebrno.cz