AKCE: 18. 4. 2024, 14:10–16:00

O muzeu filmových Oscarů s kurátorkou Doris Berger

Přednáška kurátorky „Muzea amerických Oskarů“ - Academy Museum of Motion Pictures v Los Angeles.

O muzeu filmových Oscarů s kurátorkou Doris Berger
Datum konání: 18. 4. 2024, 14:10–16:00
Místo konání: Místnost P200, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, nám. Jana Palacha 1/2 Praha

Ústav českých dějin FF UK a studijní program Muzejní studia zvou na přednášku dr. Doris Berger, která se uskuteční 18. dubna 2024 od 14:10 v hlavní budově FF UK v místnosti P200. Přednáška bude v anglickém jazyce.

Kurátorka Academy Museum of Motion Pictures v Los Angeles představí specifickou sbírku tohoto muzea, jeho mimořádně zdařilé výstavní projekty a práci s novými médii v muzeích. Jak vystavovat film? Jak se do prezentovaných témat propisují aktuální společenská témata? Jedná se o jedinečnou příležitost setkat se s vedoucí osobností jednoho z nejzajímavějších amerických muzeí.

Více informací zde.

Zdroj: ff.cuni.cz