AKCE: 9. 4. 2024, 18:00–19:00

Webinář Creating Autism Friendly Museums

Společnost Ki Culture zve na webinář na téma zpřístupnění muzeí návštěvníkům s poruchou autistického spektra.

Webinář Creating Autism Friendly Museums
Datum konání: 9. 4. 2024, 18:00–19:00

Lisa Jo Rudy, odbornice na inkluzivní komunitní aktivity a konzultantka muzeí v oblasti spolupráce s lidmi s PAS,  bude diskutovat o univerzálním designu v muzeích a zároveň osvětlí úskalí vyhrazení časů pro návštěvy lidí s PAS (např. tichá rána), které mohou nechtěně vést k segregovaným zkušenostem. Jako druhá vystoupí Maria Cagney, kurátorka vzdělávání a osvěty v Hunt Museum v irském Limericku. Po získání certifikace Autism Friendly Accreditation v roce 2023 Hunt Museum pokračuje v neustálém úsilí o zlepšení dostupnosti a inkluzivity. Maria nabídne praktické vhledy do jejich iniciativ, bude sdílet příklady z první ruky a diskutovat o jejich nejnovějších projektech.

Webinář se koná v úterý 9. dubna od 18.00 na platformě Zoom, účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Zdroj: facebook.com/NEMOoffice