AKCE: 10. 4. 2024, 10:00–15:00

Střed zájmu: Umělci a kultura po covidu

Mezinárodní konference představí výstupy bilaterárního projektu Post Covid Adaptation Models in Culture.

Střed zájmu: Umělci a kultura po covidu
Datum konání: 10. 4. 2024, 10:00–15:00
Místo konání: Konírna Nosticova paláce, Ministerstvo kultury, Maltézské nám. 1, Praha 1

Covidová pandemie stála na začátku série krizí, kterým dnes v Evropě čelíme. V oblasti kultury citelně zasáhla její nejslabší místo, ty, kteří kulturní hodnoty vytváří, šíří a uchovávají – umělectvo, kreativce i další kulturní pracovníky a pracovnice. Kulturní politika se zavazuje legislativně ošetřit jejich postavení tzv. statusem umělce a umělkyně, který v různých podobách adoptovaly, či v reakci na aktuální krize aktualizovaly i další státy EU. Konference navazuje na předchozí setkání v září 2022 a rozšiřuje pohled na problematiku postavení umělců a umělkyň o nové poznatky a témata. Bude se ale také věnovat aktuálním výzvám kulturní politiky.

Odborné setkání organizuje Institut umění – Divadelní ústav (IDU). Partnerem projektu podpořeného z fondů EHP a Norska je Arts Council Norway.

Kontakt: anna.stickova@idu.cz, tel.: 777 340 737

Více informací: zde