AKCE: 4.4.2024, 19:30

KRA/JINÁ: Martin Schmitz a Ondřej Fous

Přednáška zástupce berlínského krajinářského ateliéru Loidl se bude zabývat tématem divočiny v rámci městského prostředí, na tu následně naváže zahradní architekt a zahradník Ondřej Fous, který se zaměří na zelené veřejné prostory a jejich transformaci.

KRA/JINÁ: Martin Schmitz a Ondřej Fous
Datum konání: 4.4.2024, 19:30
Místo konání: Centrum architektury a městského plánování CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

Atelier LOIDL je berlínský krajinářský ateliér, který se specializuje na přeměny opuštěných prostorů ve městech. Jedním z jejich významných projektů je přeměna parku na bývalém železničním kolejišti Gleisdreieck poblíž Potsdamer Platz v Berlíně. Tento prostor byl dlouhodobě nevyužitý. Nový krajinářský návrh přinesl velkorysé, ale zároveň poetické a jednoduché řešení, které zahrnuje různorodé funkce, hřiště, sportoviště, komunitní zahrady a odpočinkové prostory.

Přednášku doplní Ondřej Fous, který je mnohostranným odborníkem působícím v oblasti zahradnictví, zahradního navrhování a péče o rostliny. Jedním z jeho významných projektů bylo krajinářské řešení a revitalizace Čelakovských sadů a okolí Národního muzea v Praze, kde se autorsky podílel na tvorbě prostoru, který nabízí místo pro odpočinek, setkávání a relaxaci v centru města. V přednášce s názvem Přežití městského parku se zaměří na zelené veřejné prostory a jejich transformaci v důsledku pandemie covid-19. Hlavními tématy budou udržitelnost historických tradic a zvyklostí v parcích, bude se rovněž věnovat hledání divočiny ve městě. 

Více informací: zde

Zdroj: propamatky.info