AKCE: 20. 4. 2024 – 28. 4. 2024

Festival umění a kreativity ve vzdělávání 2024

Čtrvtý ročník festivalu určeného pedagogům, rodičům, kulturním profesionálům a odborné veřejnosti proběhne v Praze i regionech.

Festival umění a kreativity ve vzdělávání 2024
Datum konání: 20. 4. 2024 – 28. 4. 2024
Místo konání: Praha a regiony

Už čtvrtý ročník festivalu FUK, který pořádá platforma uMĚNÍM ve spolupráci s desítkami kulturních a vzdělávacích organizací, proběhne od 20. do 28. dubna 2024 v Praze a následně bude putovat až do 2. června po regionech ČR. Je určen pedagogům, rodičům, dětem, ale i kulturním profesionálům a odborné veřejnosti. 

V roce 2024 se festival zaměřuje na pestrost přístupů a rozvoj kompetencí v kreativním učení. V jednotlivých formátech bude akcentuje aktuální témata wellbeingu, digitálního světa, duševního zdraví, identity a vnitřní motivace k učení a rozvoji osobnosti. První dny festivalu jsou zaměřeny na jednotlivé cílové skupiny. Programu pro odbornou veřejnost se zúčastní zahraniční delegace z Walesu, která prostřednictvím konkrétních informací a dat ukáže, jaké dopady může umění a kreativita na vzdělávací systém. Poprvé se v rámci FUKu uskuteční také konference pro pedagogy zaměřená na digitální technologie a wellbeing. 

Na FUK navazují regionální festivaly, které probíhají až do 2. června 2024 po celé ČR. V rámci festivalu je pedagogům i veřejnosti představena MAPA uMĚNÍM, která je největší nabídkou programů kreativního vzdělávání na jednom místě. 

Festival FUK vznikl v roce 2021 z iniciativy platformy uMĚNÍM, Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání a Centra současného umění DOX.

Program festivalu

Více informací zde.

Zdroj: fuk.education