AKCE: 13. 4. 2022, 9:00–0:00

Zpět k hodnotám – konference o architektuře a udržitelnosti

Diskuze o udržitelné architektuře a její současné a budoucí podobě.

@2022.iepd.sk
Datum konání: 13. 4. 2022, 9:00–0:00
Místo konání: Kulturní centrum Nová Cvernovka, Bratislava

Čtvrtý ročník celodenní konference navazuje na předchozí ročníky o pasivních domech a budovách A0. Tentokrát se jí stal inspirací Nový evropský Bauhaus, hlásící se k udržitelnosti, lokálnosti a dostupnosti.

Nový evropský Bauhaus spojuje velkou vizi Zelené dohody pro Evropu s hmatatelnou změnou v praxi. Změnou, která zlepšuje náš každodenní život a které se lidé mohou dotýkat a mohou ji pociťovat – v budovách, ve veřejných prostorách, ale také u módy či nábytku. Nový evropský Bauhaus má vytvořit nový životní styl, který propojuje udržitelnost s kvalitním designem, je méně náročný na uhlík a bude inkluzivní a cenově dostupný pro všechny.“ (předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová)

Na konferenci vystoupí slovenští, čeští, francouzští, španělští a rakouští architekti, kteří pohovoří o Novém evropském Bauhausu či tvorbě udržitelných čtvrtí. Představena bude i práce současných českých a slovenských architektů a architektek.

• Program konference: zde
  • Seznam řečníků: zde