AKCE: 13. 4. 2022, 10:00–12:00

Museums and populism – International perspectives

Mezinárodní výbor pro sbírky při Mezinárodní radě muzeí zve na on-line akci se zaměřením roli populismu v muzejní praxi.

@comcol.mini.icom.museum
Datum konání: 13. 4. 2022, 10:00–12:00
Místo konání: Online

Dnes je populismus jednou z největších výzev pro demokratické evropské společnosti. Přesto se jen zřídka diskutuje o způsobech, jak populistická politika ovlivňuje muzea, jejich publikum a personál, jejich programy a výstavy, stejně jako kulturní politiku. Na plánovaném setkání budou probírány dopady populistické politiky na evropská muzea a diskutovány problémy, kterým muzea čelí, a to včetně představení strategií, které muzea vyvinula, aby se postavila vzestupu populismu. Tři příspěvky z Velké Británie, Polska a Německa poskytnou pohled na různé zkušenosti s populistickou politikou v Evropě. Výzkumný projekt „Challenging Populist Truth-Making in Europe“ navíc poskytne rané empirické výsledky o zkušenostech zúčastněných stran evropských muzeí s dopady populismu.

Online událost bude probíhat v angličtině.

Pozvání na událost přijali:

Bridget McKenzie (Climate Museum, Spojené království)
Jacek Kołtan (European Solidarity Centre Gdańsk, Polsko)
Hilke Wagner (Albertinum Dresden, Německo)
Julia Leser (Humboldt University Berlin), Alice Millar (UCL London), Marlena Nikody (Jagiellonian University, Krakov)

Moderovat bude:

Sharon Macdonald (Humboldt University Berlin) a Christoph Bareither (Tübingen University)

Registrace: https://hu-berlin.zoom.us/meeting/register/u5wld-ygrzMrHddbjI7Xwnp0519I7OAEHG6j

Zdroj: ICOM COMCOL