AKCE: 2. 9. 2023, 9:00–18:30

Kolokvium Pod ochranou sv. Floriána

Interdisciplinární kolokvium s cílem upozornit na roli paměťových institucí (archivů, muzeí, knihoven), spolkových aktivit i soukromých subjektů v mapování, výzkumu a uchování hasičských tradic a poznání historie požární ochrany.

Kolokvium Pod ochranou sv. Floriána
Datum konání: 2. 9. 2023, 9:00–18:30
Místo konání: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p.o., Hradiště 1, Blovice

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., ve spolupráci s Památkovou komorou České republiky a Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska připravují kolokvium nazvané Pod ochranou sv. Floriána.

Kolokvium je koncipováno jako interdisciplinární a jeho cílem je připomenout hasičské tradice, historii i současnost požární ochrany, upozornit na roli paměťových institucí (archivů, muzeí, knihoven), spolkových aktivit i soukromých subjektů v mapování, výzkumu a uchování hasičských tradic a poznání historie požární ochrany.

Kolokvium je určeno pro profesionální a dobrovolné hasiče, pro odborné pracovníky paměťových institucí (muzeí, knihoven, archivů apod.) a akademické sféry, členy spolků, soukromé badatele, pedagogy, studenty, představitele veřejné správy.

K vystoupení se mohou přihlásit zájemci s příspěvkem v rozsahu max. 15 minut. Přednášející prosíme o dodání názvu příspěvku, krátké anotace a rovněž stručného profesního životopisu v rámci přihlášky. Příspěvky lze přihlásit nejpozději do 31. 5. 2023 (v rámci I. cirkuláře). Příspěvky projdou recenzním řízením a budou zařazeny do samostatného tištěného sborníku. Bližší informace k publikování budou dodatečně zaslány přihlášeným aktivním účastníkům.

Více informací zde.

Zdroj: muzeum-blovice.cz