AKCE: 24.5.2024, 18:00 – 26.5.2024, 18:00

Jde se z toho nezbláznit? Víkendové symposium zaměřené udržitelné fungování výstavních institucí

Víkendové sympozium se zaměří na otázky kvalitního výstavního a doprovodného programu, adekvátní odměny pro vystavující nebo důstojných pracovních podmínek pro zaměstnance výstavních institucí.

Datum konání: 24.5.2024, 18:00 – 26.5.2024, 18:00
Místo konání: Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1

Galerie Fotograf pořádá víkendové symposium zaměřené udržitelné fungování výstavních institucí. Nechceme toho od sebe málo – kvalitní výstavní a doprovodný program, adekvátní odměny pro vystavující, důstojné pracovní podmínky pro nás samé. Jak na to? Jaké strategie fungují a co je naopak cestou do pekel? Je to vůbec ve stávajícím systému možné? Jde se z toho nezbláznit? Na tyto otázky se pokusíme hledat odpověď v rámci kulatého stolu, workshopů a diskuze.

Program akce:

• Pátek 24.5.
    • 18.00 kulatý stůl zaměřený na strategie vedoucí k udržitelnějšímu fungování výstavních institucí
  • Sobota 25.5.
    • dopolední workshop – Principy sebeřízení (NaZemi) /nutná rezervace/
    • odpolední workshop – Imaginace v krizi  (NaZemi) /nutná rezervace/
    • paralelní program pro děti s umělkyní a lektorkou Viktoriií Tymonovou /nutná rezervace/
  • Neděle 26.5.
    • 14:00 workshop pro veřejnost zaměřený na reproduktivní práci a organizaci času /nutná rezervace/
    • 16:00 komentovaná prohlídka výstavy Work in Process
    • 17:00 diskuze zaměřená na systémové změny a otázku po možnosti zajistit férové odměny pro všechny pracující
    • paralelní program pro děti s umělkyní a lektorkou Viktoriií Tymonovou (14.00-18.00) /vhodná rezervace/

Rezervace na všechny části programu probíhají mailem na viktorie.vitu@fotograf.zone.

Projekt symposia je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy. Symposium připravuje spolek fotograf.zone ve spolupráci s UMA Audioguide a kulturním čtrnáctideníkem A2. Mediálním partnerem je časopis Artalk.

Více informací zde.

Zdroj: fotografgallery.cz