AKCE: 5. 11. 2021 – 7. 11. 2021

Under Pressure. Museums in Times of Xenophobia and Climate Emergency

V Polsku se v listopadu uskuteční konference, která si klade za cíl zodpovědět palčivé otázky po roli muzeí a galerií v kontextu problémů dnešního světa.

© cimam.org
Datum konání: 5. 11. 2021 – 7. 11. 2021
Místo konání: Polsko

"Jak mohou být umělci aktéry změny a muzea místem pro testování návrhů společenství budoucnosti? Mohou muzea dávat návod k politickým(,) nebo technologickým řešením?"

Mezinárodní výbor pro muzea a sbírky moderního umění ICOM (CIMAM) pořádá ve dnech 5. až 7. listopadu 2021 mezinárodní konferenci zaměřující se na roli muzejních a kulturních institucí v kontextu současných výzev klimatické změny, pandemie a politický i sociáních konfliktů.

První den konference je tematicky určen pojmy konflikty, krize a politiky růstu. Druhý den se pak ponese v duchu muzeí jako prostorů pro porozumění rozdílností, načež závěrečný den se zaměří na nové perspektivy klimatu a vzájemnosti.

Koferenci hostují Museum umění v Lodži a NOMUS New Art Museum v Gdaňsku a bude dostupná také online.

Více informací na stránkách CIMAM