AKCE: 4. 11. 2021 – 5. 11. 2021

Projekt „FUTUR 21“ bude zahájen konferencí „Průmyslová kultura pro budoucnost“

V rámci zahájení projektu FUTUR 21, na kterém se podílí 16 průmyslových muzeí Německa, proběhne hybridní formou mezinárodní odborná konference Industrial Culture for Future.

©utur21.de
Datum konání: 4. 11. 2021 – 5. 11. 2021
Místo konání: Online/Dortmund

FUTUR 21 - kunst industrie kultur je platformou, která si klade za cíl podnítit diskuze o budoucnosti práce, udržitelnosti a klimatické krizi, vlivu digitalizace a limitech ekonomického růstu a spotřeby. Od listopadu 2021 do dubna 2022 probíhá v 16 průmyslových muzeích v Severním Porýní-Vestfálsku, kolébce průmyslové kultury v Německu, umělecké performace.

Téma listopadové konference, kterou je celý projekt zahájen, se zaměřuje na otázku, zda místa průmyslového dědictví a průmyslová muzea mohou být něčím více než jen k minulosti se vztahujícím místem paměti. A mohou poskytnout prostor pro diskusi o tématech budoucnosti? jaké současné narativy je možné kriticky reflektovat, revidovat a vylepšit? Jak lze nové směřování industriální kultury více přiblížit veřejnosti? Právě o tom budou diskutovat při zahájení konference FUTUR 21 řada předních odborníků a odbornic z akademické sféry, uměleckých a kulturních institucí.

Konferenčními jazyky jsou angličtina a němčina se zajištěným překladem. 

Více informací o programu a přihlášení naleznete ZDE!

Více informací o projektu Futur21 – ZDE!