AKCE: 15. 4. 2021 – 16. 4. 2021

Konference Muzeum jako nástroj prezentace venkovského života, zemědělství a lesnictví - přesunuto na DUBEN

@nzm.cz

Mezinárodní muzeologická konference pořádána Národním zemědělským muzeem se bude konat v novém dubnovém termínu.

Datum konání: 15. 4. 2021 – 16. 4. 2021
Místo konání: Národní zemědělské muzeum, Praha

Mezinárodní muzeologická konference přijímá anotace příspěvků na téma specifika prezentace zemědělství, lesnictví, venkovského života, rybářství, potravinářství a témat souvisejících se vztahem muzeí a přírody nebo změn klimatu.

Konferenci pořádají Národní zemědělské muzeum, s. p. o., Slovenské národní múzeum, Národní muzeum v přírodě, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., Česká akademie zemědělských věd a Český výbor ICOM.

Anotace (v rozsahu 1000 znaků) zasílejte na emailovou adresu konference@nzm.cz nejpozději do 30. června 2020. Formulář anotace ke stažení zde.

S ohledem na stávající epidemiologickou situaci vedení Národního zemědělského muzea rozhodlo o posunutí této konference na jarní termín 15. – 16. dubna 2021. V termínu 5. 11. 2020 se bude konat muzeologický webinář s názvem „Cesty sbírkových předmětů v Národním zemědělském muzeu“. Kurátoři z NZM představí zkušenosti s akvizicí sbírkových předmětů, problematikou restaurování nebo budováním nového muzea a expozic v Ostravě. Odkaz na webinář bude zaslán přihlášeným účastníkům konference.

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz/news/deni_v_oboru/titulni/54773-mezinarodni-muzeologicka-konference-muzeum-jako-nastroj-prezentace-venkovskeho-zivota-zemedelstvi-a-lesnictvi