AKCE: 4. 11. 2021, 9:30–14:30

Bezpečnostní výzvy současných forem prezentace umění – seminář - podzimní část

Metodické centrum NGP zve zřizovatele galerií a muzeí, management a bezpečnostní pracovníky galerií a muzeí na podzimní část bezpečnostního semináře.

@ngprague.cz
Datum konání: 4. 11. 2021, 9:30–14:30
Místo konání: Národní galerie Praha, Veletržní palác, Auditorium v 6. patře, Praha 7, Dukelských Hrdinů 47

Metodické centrum NGP zve zřizovatele galerií a muzeí, management a bezpečnostní pracovníky galerií a muzeí na podzimní část bezpečnostního semináře, který obsahově reaguje i na některá rizika zvýrazněná během pandemie.

Předpokládaná kapacita semináře je 50 účastníků (nebo podle aktuální epidemiologické situace), rozhodovat bude datum přijetí přihlášky. Registrace na seminář bude otevřena do 27. 10. 2021. Zájemci mohou zasílat své přihlášky na přiloženém formuláři e-mailem na adresu dagmar.jelinkova@ngprague.cz.

Anotace příspěvků podzimní části semináře:

Dora Kotková: Systemizace bezpečnosti v kulturních institucích

Příspěvek má za cíl vysvětlit základní pravidla v zajišťování bezpečnosti kulturních institucí. Jaké role a povinnosti s tím souvisí a jakým způsobem lze jednotlivé body splnit.

Petr Bárta: Zvládání mimořádných událostí.

Jak stavět scénáře a nácviky vybraných krizových situací? Jaké jsou základní pravidla evakuace budovy. Nebo jak správně reagovat na verbální agresivitu či kolaps? Ukážeme si 3 základní pravidla, které zajistí vše.

Khrystyna Ljubimenko: Bezpečnostní povědomí a vzdělávání pro předcházení či řešení incidentů.

Cílem příspěvku je popsat, jak lze využít behaviorální analýzu k detekování možného problému ze strany návštěvníka. Zároveň bude vysvětleno, proč je nutné, aby zaměstnanci měli základní bezpečnostní povědomí a proč některá bezpečnostní školení a interní přepisy nevedou k očekávanému výsledku.

Jaromír Průša - Pandemie a nová bezpečnostní rizika z pohledu Business continuity (krizového řízení)

Jaké nové hrozby nás v budoucnu z pohledu BCM čekají a jak se připravit v rámci BCM na potencionální rizika a nové hrozby v kulturních institucích. Změny prostředí a nové hrozby pro nejen pro kulturní organizace jsou z praktického pohledu jednou z nejvýraznějších výzev pro hledání rezerv v odolnosti procesů organizace.