AKCE: 14. 2. 2023, 11:00–13:00

Webinář Book exhibitions and wellbeing: how can they relate?

Webinář Konference evropských národních knihoven CENL o vztahu knižních výstav v knihovnách, archivech a muzeích a duševní pohody.

Webinář Book exhibitions and wellbeing: how can they relate?
Datum konání: 14. 2. 2023, 11:00–13:00

Konference evropských národních knihoven (Conference of European National Librarians - CENL) zve na svůj webinář, věnovaný vztahu knižních výstav a duševní pohody. Webinář je určen výzkumným pracovníkům knihoven, archivů a muzeí, správcům sbírek, kurátorům, designérům, edukátorům a dalším odborníkům, kteří se věnují výstavám a prezentací kulturního dědictví, zejména různých typů knih. Mezi řečníky budou Jolien Posthumus, odbornice na mindfullness a duševní zdraví z nizozemského Museum of Mind, profesorka Tessa Kerre z Ghentské univerzitní nemocnice, která se věnuje vlivu umění na fyzické zdraví, nebo Inga Surgunte z Památníku a muzea Eduardse Veidenbaumse v lotyšském Kalāči, která představí muzejní program pro mladé lidi s tématemn duševního zdraví.

Webinář se koná 14. února 2022 v anglickém jazyce, účast je bezplatná po registraci.

Registrační formulář

Program webináře a další informace zde.

Zdroj: cenl.org