AKCE: 22. 2. 2023, 9:30–12:30

Preservation of digital heritage in the data space

Webinář představí budoucnost digitální archivace a evropského datového prostoru pro kulturní dědictví.

Preservation of digital heritage in the data space
Datum konání: 22. 2. 2023, 9:30–12:30

Jak dlouho trvá „dlouhodobá“ konzervace: 10, 50 nebo možná 300 let? Jak zajistíme uchování nejen běžných muzejních sbírek, obvykle v péči restaurátorů a konzervátorů, ale také archivy malých organizací, neformálních občanských komunit a dokonce i osobní archivy? Jak je možné v případě dlouhodobé digitální archivace ušetřit na nákladech?

Odborníci z projektu J-Ark, Evropské komise a nadace Europeana se během webináře budou věnovat budoucnosti digitálního uchovávání a o tom, jak je mohou řešit společné evropské datové prostory, zejména pro kulturní dědictví. Webinář představí projekt J-Ark, zaměřen na propojení agregační infrastruktury Europeany (klíčový prvek v evropském datovém prostoru pro kulturní dědictví) se stavebním blokem eArchiving, dále pak zprávu Evropské komise o budoucnosti datových prostor a digitální archivace a účastníci se dozvědí o dalších projektech inovujících tuto oblast.

Webinář se bude konat 22. února 2023 od 9.30, účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.