AKCE: 7. 6. 2022, 11:00–12:00

Webinář Collect, Curate & Communicate – Sharing a transnational history of Europe

Webinář NEMO a Domu evropské historie v Bruselu na téma prezentace mnohojazyčné a mnohonárodnostní historie Evropy ve výstavní podobě.

Datum konání: 7. 6. 2022, 11:00–12:00

V Domě evropských dějin v Bruselu je prostřednictvím mnohonárodního a mnohojazyčného obsahu vyprávěn evropský příběh. Ale jak se muzeum vypořádá s takovou rozmanitostí? A jak muzejní tým sbírá předměty, připravuje výstavy a rozvíjí a zapojuje publikum skutečně nadnárodním způsobem? Jak přesně muzeum přispívá k porozumění společné minulosti a v důsledku toho k rozvoji inkluzivní společnosti?

Síť evropských muzeí NEMO a Dům evropské historie v Bruselu zvou na webinář, na kterém vás dva členové týmu Domu evropské historie provedou přístupem muzea. Použijí reálné příklady z muzejních výstav a veřejných programů a představí svou nejnovější osvětovou iniciativu – putovní výstavu Fake (f)or Real.

Webinář je zdarma po registraci. Počet míst je omezen.

Registrační formulář

Více informací zde.