AKCE: 10. 6. 2022, 17:00–0:00

Noc kostelů 2022

V pátek 10. června proběhne již 14. ročník oblíbeného festivalu Noc kostelů, v rámci kterého se návštěvníkům otevře celkem 1 655 sakrálních prostor. Do akce jsou zapojeny všechny křesťanské církve, které chystají celkem 5 880 programů (koncerty, přednášky, výstavy, tvořivé dílny aj.).

@nockostelu.cz
Datum konání: 10. 6. 2022, 17:00–0:00
Místo konání: Česká republika

Letošní Noc kostelů se ponese v duchu dvou témat – skla, neboť Organizace spojených národů vyhlásila rok 2022 Rokem skla, a připomínky Jana Amose Komenského, od jehož narození uplynulo přesně 430 let. To se promítne i v připravených doprovodných programech. Na mnoha místech zazní slova Jana Amose Komenského v podobě úryvků z jeho díla. Díky firmě Preciosa si děti budou moci navlékat dětské skleněné korálky a vytvořit si tak například svůj vlastní kostel. Je to jeden z odkazů na tradici českého sklářství. Radostnou i bolestnou novinkou je také připomínka Ukrajiny. Na více místech po celé zemi zazní ukrajinské písně, vystoupí dětský sbor nebo se bude povídat o Ukrajině jako zemi a pomoci směřované jejím těžce zkoušeným obyvatelům.

Pro zájemce je k dispozici mobilní aplikace Noc kostelů, která umožňuje nejen najít konkrétní svatostánek včetně programu, ale i navolit si vlastní trasu či stáhnout si údaje do telefonu. K akci jsou připraveny Poutnické noviny, tradiční karty pro získání razítek, množství letáků a informačních plakátů.

Seznam zapojených sakrální památek do letošního festivalu Noc kostelů

Doprovodné programy

Zdroj: nockostelu.cz; propamatky.info