AKCE: 13. 6. 2022, 10:00–15:30

/Dez/informace v muzejní edukaci v kontextu práce s aktuálními společenskými tématy

Metodické centrum muzejní pedagogiky zve na workshop zaměřený  na práci s obtížnými tématy současnosti i minulosti v postfaktické době.

Datum konání: 13. 6. 2022, 10:00–15:30
Místo konání: Moravské zemské muzeum, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Metodické centrum muzejní pedagogiky srdečně zve na jednodenní workshop zaměřený  na nástroje, které mohou muzejním edukátorům pomoci optimálně reagovat na aktuální společenské dění a pracovat s „těžkými“ tématy současnosti i minulosti v postfaktické době.

Proč se věnovat tématům aktivního občanství v muzejní edukaci? Jak to dělat bezpečně? Kde v záplavě informací/dezinformací, fake news či alternativních pravd stojí muzeum a muzejní pedagog? Workshop nabídne praktické tipy a aktivity na bázi kritického myšlení, které je možné využít k práci s danou problematikou, stejně jako prostor pro sdílení zkušeností či možnost konzultace vašeho edukačního programu.

Lektorkou workshopu je Mgr Lenka Mrázová.

Workshop je zdarma, kapacita je omezena. Přihlášky zasílejte na mcmp@mzm.cz.

Zdroj: mcmp.cz