AKCE: 7. 6. 2022, 11:00–12:00

NEMO webinář o sbírkotvorné činnosti, kurátorství a komunikaci různých příběhů

Síť evropských muzejních organizací (NEMO) zve na další ze svých webinářů, tentokrát na téma sbírek a jejich komunikaci. Svou zkušenost představí Dům evropských dějin.

Zdroj: ne-mo.org
Datum konání: 7. 6. 2022, 11:00–12:00
Místo konání: Online

Dne 7. června 2022 se od 11.00 do 12.00 SELČ uskuteční další bezplatný webinář NEMO. Dům evropských dějin představí, jak vypráví evropský příběh prostřednictvím mnohonárodnostního a vícejazyčného obsahu a jak se muzeum přizpůsobuje rozmanitosti. Dále se dozvíte, jak tamní muzejní tým shromažďuje a připravuje výstavy a jak muzeum přispívá k inkluzivnímu porozumění minulosti a současnosti. Webinářem provedou Blandine Similansky a Raluca Ben Neamu.

Webinář je zdarma, avšak omezen na 200 účastníků a účastnic.

Registrace a další informace zde: Register to a NEMO Webinar on collecting, curating and communicating diverse stories

Zdroj: ne-mo.org