AKCE: 7.6.2022, 13:00

XIV. setkání kulturního fóra v Brně

Letošní setkání kulturního fóra se zaměří na přesahy kultury, její nezbytnost a prolínání s dalšími oblastmi, jako je třeba ekologie, sociální koheze, zdraví nebo data. Přesahy budou ilustrovány i na příkladech z evropských hlavních měst kultury.

@kultura.brno.cz
Datum konání: 7.6.2022, 13:00
Místo konání: Industra, Brno-Židenice

Setkání pořádané Odborem kultury Magistrátu města Brna ve spolupráci s Brno 2028 se zaměří na téma přesahy kultury do oblasti ekologie, sociální koheze, zdraví a dat. V panelové diskuzi vystoupí domácí i zahraniční odborníci.

Program setkání:

• 13.00 Kultura Brno představuje novinky

– Marek Fišer, brněnský radní pro kulturu, představí novinky, které chystá Odbor kultury Magistrátu města Brna. Mluvit se bude například o datovém skladu pro brněnskou kulturu nebo výsledcích pocitové mapy.

– Sarah Szökeová z Oddělení strategického plánování MMB bude mluvit o propojení  kulturních a kreativních odvětví a jejich přesazích do podnikání. Zároveň představí nový dotační program pro kreativní odvětví.

– Yuliia Khomchyn, vedoucí Institutu kulturní strategie ve Lvově promluví o tom, jaká je na Ukrajině aktuální situace pro lidi pracující v kultuře.

• 13.30 Otevřené fórum

Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci.

• 15.00 PŘESAHY KULTURY – Příklady z evropských hlavních měst kultury

Následovat budou moderované workshopy k jednotlivým tématům.

EKOLOGIE/UDRŽITELNOST

Panel: Triin Pikk (Tartu 2024)
Workshop: Michaela Rýgrová (Divadelní akademie múzických umění v Praze)

SOCIÁLNÍ KOHEZE

Panel: Lenka Kuricová, Lucia Dubačová (Trenčín 2026)
Workshop: Lenka Šafránková, Tomáš Jurčík (Odbor sociální péče MMB), Marika Smreková (Studio Marta)

ZDRAVÍ

Panel: Lia Prentaki
Workshop: Zdeňka Vlachovská (Divadlo Barka)

DATA
Panel: Zuzana Révészová (Košice 2013)
Workshop: Milan Dedera (Český statistický úřad)

Podrobné informace o vystupujících hostech: zde.

• 18.30 Teambuilding brněnské kultury

Po skončení oficiálního programu bude následovat neformální program s občerstvením.

Na setkání kulturního fóra je vstup volný, zvány jsou i děti a psí mazlíčci. Občerstvení bude zajištěné po celý den.

Zdroj: kultura.brno.cz