AKCE: 10.6.2022, 14:00

Cultural Heritage Threats and the Role of Citizen Engagement Inside and Outside Universities

Webinář představí příklady občanských iniciativ a komunitních akcí na ochranu kulturního dědictví, zejména kulturního dědictví Ukrajiny během válečného konfliktu.

Datum konání: 10.6.2022, 14:00

Projekt INOS (Integrace otevřené a občanské vědy do přístupů aktivního učení ve vysokoškolském vzdělávání), financován v rámci fondu Erasmus+, zve na webinář na téma ochrany a uchovávání kulturního dědictví prostřednictvím občanských iniciativ mladých lidí v rámci univerzit i mimo ně. Webinář představí příklady toho, jak jednotlivci a fyzické i online komunity spolupracují s univerzitami a kulturními organizacemi v dobách ohrožení ukrajinského kulturního dědictví. V tomto kontextu bude zapojení občanů klíčem k pochopení toho, jaký je význam sociální participace a komunitních akcí pro oblast kulturního dědictví.

Řečníci:

• Julia Pagel, generální tajemnice Sítě evropských muzejních organizací (NEMO), představí iniciativu „Muzea podporují Ukrajinu“.
  • Andreas Segerberg, odborník na ochranu digitálních dokumentů na Univerzitě v Göteborgu (Švédsko), představí iniciativu „Záchrana ukrajinského kulturního dědictví online“ (SUCHO).
  • Vasyl Rožko, odborník na ochranu kulturního dědictví a kulturní turistiku na Ukrajině, bude hovořit o „Heritage Rescue Emergency Initiative“ (HERI).
  • Katerina Zourou a Stefania Oikonomou, Web2Learn, představí konkrétní příklady komunitně řízených inovací pro ukrajinské kulturní dědictví.
  • Moderátor: Michael Peter Edson, kulturní stratég, poradce projektu Europeana

Webinář se koná 10. června 2022 o 14.00. Účast na webináři je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.