AKCE: 15. 6. 2022 – 17. 6. 2022

Tvorba a hodnocení výstav a expozic

Odborný seminář Komise muzejních historiků AMG na téma tvorby výstav a expozic i jejich hodnocení a recenzování.

Tvorba a hodnocení výstav a expozic
Datum konání: 15. 6. 2022 – 17. 6. 2022
Místo konání: Domažlice

Komise muzejních historiků AMG, ve spolupráci s Ústavem pro interpretaci místního dědictví ČR a spolkem Chodsko žije!, pořádá ve dnech 15. až 17. června 2022 odborný seminář na téma „Tvorba a hodnocení výstav a expozic“. Cílem semináře je promyslet a prodiskutovat nejčastější a nejdůležitější výstup muzeí směrem k veřejnosti – výstavy a expozice. V jednotlivých blocích se budeme věnovat principům tvorby výstav, které naplňují poslání muzea a svou formou jsou přístupné laické veřejnosti. Praktická část semináře bude zaměřena na zásady, díky nimž mají návštěvníci šanci zábavnou a poutavou formou pochopit jedinečnost místa a identifikovat se s ním. V neposlední řadě se budeme věnovat rovněž hodnocení výstav, a to jak očima odborníků, tak i běžných návštěvníků. Zváni jsou nejen muzejní historici ale i další pracovníci muzeí a galerií, studenti i všichni zájemci o problematiku muzejní a galerijní prezentace.

Informace pro účastníky a program najdete v příloze.

Přihlašovací formulář prosím vyplňte zde.

Účastnický poplatek je ve výši 300 Kč (dva dny semináře)/ 400 Kč (včetně pátečního výjezdu do Německa).

Kontakt: Mgr. Kristýna Pinkrová, kristyna.pinkr@gmail.com

Zdroj: Komise muzejních historiků AMG