AKCE: 20. 6. 2024, 10:00–14:30

Workshop Novela vyhlášky č. 275/2000 Sb.: Režim zacházení se sbírkou - otázky krizového řízení muzeí

Prvního ledna 2025 nastane účinnost novelizované vyhlášky MK č. 275/2000 Sb., která zejména pro muzea zřizovaná územními samosprávami zpřísňuje požadavky na obsah režimu zacházení se sbírkou. Workshop vám poradí jak postupovat v oblasti krizového řízení muzeí.

Datum konání: 20. 6. 2024, 10:00–14:30
Místo konání: Národní galerie Praha, Veletržní palác, Auditorium v 6. patře, Praha 7, Dukelských Hrdinů 47

Workshop shrne požadavky vyhlášky na obsah režimu zacházení se sbírkou zejména v oblasti krizového řízení muzeí, nabídne zdroje pro aktualizaci muzejních předpisů a základní postupy pro aktualizaci bezpečnostního plánu a spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému.

Cílová skupina: ředitelé muzeí, bezpečnostní ředitelé, vedoucí odborní zaměstnanci muzeí a odpovědní zaměstnanci zřizovatelů.

Předpokládaná kapacita workshopu, který je zdarma, je 50 účastníků, rozhodovat bude datum přijetí přihlášky.

Registrace na workshop bude otevřena do 15. 6. 2024. Zájemci mohou své přihlášky na přiloženém formuláři zasílat e-mailem na adresu dagmar.jelinkova@ngprague.cz.

Zdroj: Metodické centrum pro muzea výtvarného umění Národní galerie Praha