AKCE: 4. 10. 2021 – 5. 10. 2021

Workshop UNESCO a ICOM o nelegálním obchodu s kulturním dědictvím

Dvoudenní online workshop k problematice nezákonného obchodování s předměty kulturního dědictví.

@icom.museum
Datum konání: 4. 10. 2021 – 5. 10. 2021

UNESCO a ICOM ve spolupráci s Evropskou unií zvou muzejní pracovníky a odborníky v oblasti kulturního dědictví na dvoudenní online workshop, který se bude věnovat aktuálním otázkám v oblasti boje s nezákonným obchodem s předměty kulturního dědictví. Čtyři panely se budou věnovat tématům ochrany kulturního dědictví, výzkumu provenience sbírkových předmětů nebo spolupráce muzeí a kulturních institucí s bezpečnostními složkami a mezinárodními organizacemi.

Workshop probíhá ve dnech 4.-5. října 2021 na platformě ZOOM, vždy od 9.30. Účast je zdarma po registraci, je možné přihlásit se pouze na jednotlivé dny.

Registrační formulář

Více informací zde.