AKCE: 12.3.2022, 0:00

Play! Interdisciplinární konference o digitálních hrách v muzeích

Kolínská herní laboratoř při Technické univerzitě v Kolíně nad Rýnem zve na mezioborovou konferenci, která se uskuteční hybridní formou v Zápustkové kovárně Hendrichs v Solingenu. Návrhy na příspěvek je možné zasílat do 21. ledna. 

©colognegamelab.de
Datum konání: 12.3.2022, 0:00
Místo konání: Online, Německo

Konference se zaměří na výzvu integrace digitálních médií, především herních systémů, do muzejní praxe. Zabývat se bude rovněž propojením herních forem se vzdělávacími strategiemi muzeí, dále otázkou zvyšování atraktivity muzeí pomocí digitálních technologií nebo významem imerzivního zážitku pro muzejní edukaci a zpřístupňování znalostí. 

Konference je organizována Cologne Game Lab, výzkumným a inovačním centrem Technické univerzity v Kolíně nad Rýnem (TH Köln), jež se zaměřuje na digitální hry, interaktivní obsah a vzdělávání specialistek a specialistů pro herní průmysl. Bude probíhat hybridní formou jednak on-line, jednak v prostorách Zápustkové kovárny Hendrichs v Solingenu, která je součástí souboru Porýnského průmyslového muzea (LVR-Industriemuseum).  

Pro všechny se zájmem přednést na konferenci také svůj příspěvek (20 minut v anglickém nebo německém jazyce) lze do 21. ledna zasílat abstrakty (do 250 slov) na e-mail: futur21@colognegamelab.de. 

Více inormací: Colognegamelab.de.