AKCE: 5. 2. 2024 – 6. 2. 2024

Petr Brandl - Call for papers

Národní galerie v Praze zve k účasti na konferenci Petr Brandl (1668–1735) pořádané v rámci výstavy Petr Brandl – příběh bohéma.

Petr Brandl - Call for papers
Datum konání: 5. 2. 2024 – 6. 2. 2024
Místo konání: Národní galerie Praha, Veletržní palác, Auditorium v 6. patře, Praha 7, Dukelských Hrdinů 47

Národní galerie v Praze si vás dovoluje pozvat k účasti na konferenci Petr Brandl (1668–1735) pořádané v rámci výstavy Petr Brandl – příběh bohéma (Valdštejnská jízdárna, 20. 10. 2023 – 11. 2. 2024). Konference je vůbec první vědeckou konferencí věnovanou této stěžejní osobnosti barokního umění.

Petr Brandl (1668 Praha – 1735 Kutná Hora) patří mezi nevýznamnější barokní malíře v Čechách. Brandlova tvorba byla v posledním desetiletí podrobněji zpracována publikačně – za připomenutí stojí vydání dvousvazkové monografie Jaromíra Neumanna nebo edice pramenů (2016). Přesto se stále nabízí témata či náměty, které by si zasloužily zvýšenou pozornost a hlubší rozbor. Tematické okruhy konference:
• Brandl v kontextu barokní malby v Čechách – Brandlovi současníci a následovníci
• Brandl a inspirace italskou a nizozemskou malbou
• Brandl ve světle archivních dokumentů
• Brandl a český dějepis umění
• Brandl a historie sběratelství
• Brandl a jeho objednavatelé
• Brandl a moderní malířství

Anotace příspěvků v maximálním rozsahu 1000 znaků a stručné CV (či webový odkaz na něj) prosíme zaslat do 1. 9. 2023 na e-mailovou adresu kurátorky výstavy Andrey Steckerové: andrea.steckerova@ngprague.cz.

O výběru příspěvků budete vyrozuměni do počátku října. Finální příspěvky budou v délce 20 minut.
Vybrané příspěvky plánujeme vydat tiskem.

Zdroj: ngprague.cz

Konference - P. Brandl - call