AKCE: 12. 2. 2024 – 13. 2. 2024

Konference: Film a audiovize v edukaci

Konference pořádaná Galerií hlavního města Prahy a Národním filmovým muzeem představí organizace a projekty, které se zabývají propojováním výtvarného a filmového umění, audiovizuální výchovou a zapojováním nových médií do edukace.

Konference: Film a audiovize v edukaci
Datum konání: 12. 2. 2024 – 13. 2. 2024
Místo konání: Dům u Kamenného zvonu, Colloredo-Mansfeldský palác, Národní filmové muzeum

GHMP ve spolupráci s Národním filmovým muzeem – NaFilM pořádá konferenci pro edukátory, lektory a pedagogy, kterou finančně podpořila Rada galerií ČR.

Program:

• pondělí 12.2. 10:00 – 18:00 prezentace příspěvků + 19:00 – 21:00 koncert Nauzea Orchestra s projekcí němého filmu Faust v Domě U Kamenného zvonu
  • úterý 13.2. 10:00 – 12:00 prohlídka výstavy Myslet filmem, 14:00 – 20:00 workshopy v Edukačním centru v Colloredo-Mansfeldském paláci, v Domě U Kamenného zvonu a v Národním filmovém muzeu NaFilm

Do pondělního programu NaFilM připravil příspěvek o inovativním využití audiovizuálních prostředků v zážitkovém vzdělávání a v úterý na toto téma navazuje speciální kurátorskou prohlídkou expozice se spielbergovským názvem Blízká setkání analogu a virtuálních světů.

Prezentující:

• Galerie hlavního města Prahy / Edukační oddělení