AKCE: 8. 2. 2024 – 9. 2. 2024

Konference Empowering the Cultural and Creative Sectors in Data-Driven Audience Development

Mezinárodní hybridní konference o digitální transformaci kulturních a kreativních odvětví.

Datum konání: 8. 2. 2024 – 9. 2. 2024
Místo konání: Kunstencentrum Viernulvier, Ghent, Belgie a online

Konference se zabývá rozšiřováním a prohlubováním práce s publikem prostřednictvím dat. Program je věnovaný politické podpoře kulturní účasti, etickým aspektům využívání dat, zpracování dat, podpoře mezinárodní spolupráce, posilování  digitálních dovedností a vedení a sdílení znalostí týkajících se využívání dat v kulturních a kreativních průmyslech.

Konference proběhne fyzicky (účast na pozvání) a online (není nutná předchozí registrace, pouze registrace před začátkem streamovaného panelu).

Mezi panely zajímavými pro oblast muzeí, památek a kulturního dědictví jsou například témata When society meets heritage and technology. A deep dive in ‘collections of Ghent’The potential of audience data in practice – showcase of digital engagement projects nebo Supporting the digital transformation of the CCS – EU initiatives.

Registrační formulář

Více informací zde.