AKCE: 28. 11. 2024 – 25.4.2024, 12:46

Konference Culture & Mental Health: Refugees

Mezinárodní konference věnována propojování kultury a péče o duševní zdraví se speciálním zaměřením na uprchlíky a migranty.

Konference Culture & Mental Health: Refugees
Datum konání: 28. 11. 2024 – 25.4.2024, 12:46
Místo konání: Dr Guislain Museum, Gent, Belgie

Druhý ročník mezinárodní konference Culture & Mental Health, věnované propojování a spolupráci oblastí kultury a péče o duševní zdraví, se věnuje cílové skupině uprchlíků a násilně vysídlených lidí. Cílem konference je ukázat způsoby a podnítit diskusi o možnostech pozitivního vlivu kultury (umění, literatura, kulturní dědictví a jiná kreativní odvětví) na duševní zdraví a pohodu uprchlíků. Konference vítá účastníky z řad profesionálů v kuluře, kulturních organizací, organizací věnujících se práci s uprchlíky, dobrovolníků nebo akademické sféry.

Konference se koná v gentském Muzeu dr. Guislaina, které sídlí v objektu bývalé psychiatrické nemocnice a věnuje se prezentaci historie i současnosti duševních nemocí a psychiatrické péče.

Více informací zde.

Zdroj: museumdrguislain.be