AKCE: 7. 11. 2024

Konference Střed zájmu: Kultura v nejisté době

Mezinárodní konference k 20. výročí vstupu ČR do EU reflektuje roli kultury v současné společnosti.

Konference Střed zájmu: Kultura v nejisté době
Datum konání: 7. 11. 2024
Místo konání: Divadlo Pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8 – Libeň

Mezinárodní konference Střed zájmu: Kultura v nejisté době reflektuje dvacet let od vstupu do EU, kdy čelíme dezinformačním kampaním a nástupu populistického stylu vládnutí. Společnost se štěpí do menších ideových celků. Kultura, umění a neziskový sektor hrají důležitou roli mediátorů a tlumočníků, zároveň poskytují bezpečné a inspirující místo. Je kultura dostatečně aktivní v rozvoji zdravé občanské společnosti?

Konference je určená pro aktivní pracovnice a pracovníky v kulturním sektoru i pro všechny, které zajímá současný stav světa ovlivňující kulturu.

Na konferenci vystoupí řada osobností z kulturního prostředí i jiných odvětví (sociologie, žurnalistika aj.). Debaty proběhnou ve dvou diskusních blocích:

• Když politický populismus ničí kulturu - I. blok představí současnou situaci na Slovensku, Maďarsku a v Polsku.
  • Kultura aktivizuje místní komunity - II. blok se zaměří na praxi kulturních organizací mimo velká města, kde je kulturní nabídka omezená.
  • Talks - Konference bude zakončena tradičními Talks, kdy deset osobností z různých odvětví představí své zkušenosti s aktivitami, které rozvíjí aktivní občanskou společnost. Výzva k účasti na Talks (do 30. září 2024)

Konferenci pořádá Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem. Tematicky se propojuje s Fórem o budoucnosti kultury, které iniciovalo v roce 2017 varšavské divadlo Teatr Powszechny, a jehož českou část koordinuje Divadlo pod Palmovkou.

Více informací zde.

Zdroj: kreativnievropa.cz