AKCE: 21. 11. 2024, 9:00–16:30

Konference Prezentace muzejních sbírek II: Přístupy, trendy, realizace

Jednodenní odborná konference věnovaná široké oblasti prezentace sbírek v muzejních výstavách a expozicích.

Konference Prezentace muzejních sbírek II: Přístupy, trendy, realizace
Datum konání: 21. 11. 2024, 9:00–16:30
Místo konání: místnost 102, Historická budova Národního muzea, Václavské náměstí

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví a Historické muzeum Národního muzea vás zvou na jednodenní konferenci Prezentace muzejních sbírek: přístupy, trendy, realizace, která se bude věnovat široké oblasti prezentace sbírek v muzejních výstavách a expozicích. Akce navazuje na úspěšnou konferenci Prezentace muzejních sbírek I. Na celou problematiku může být nahlíženo z různých úhlů pohledu, odborné setkání tak představí práci řady odborníků napříč muzeem – restaurátorů, konzervátorů, výstavářů, kurátorů, ale také pracovníků z oblasti IT či oblasti muzejní komunikace. Účastníci si budou moci poslechnout příspěvky věnující se tradičním i novým způsobům prezentace sbírek, zásady a možnosti instalace sbírkových předmětů a jiných prvků v muzejních výstavách, problematiku muzejní instalace z pohledu preventivní konzervace, ale také nové trendy v oblasti realizací výstav atraktivní pro návštěvníky.

Konference je určena pro zaměstnance muzejních institucí, studenty příbuzných oborů nebo zájemce o oblast kulturního dědictví.

Konference je možné se zúčastnit aktivně s příspěvkem nebo pasivně bez příspěvku. Vybrané příspěvky bude možné také publikovat ve sborníku konference nebo v odborném muzeologickém periodiku.

Účast na konferenci je zdarma. V případě zájmu se přihlaste přes online formulář do 30. září 2024.

Kontakt: centrum@nm.cz

Více informací zde.