AKCE: 17. 6. 2021 – 18. 6. 2021

Konference Historické zahrady Kroměříž 2021

Tématem letošního ročníku konference je Současné umění v historických zahradách.

@unesco-kromeriz.cz
Datum konání: 17. 6. 2021 – 18. 6. 2021
Místo konání: přednáškový sál v Květné zahradě v Kroměříži

Klub UNESCO Kroměříž a Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži při Národním památkovém ústavu zvou na odbornou konferenci Historické zahrady Kroměříž 2021. Tématem letošního ročníka  je současné umění v historických zahradách, dočasné umělecké intervence a jejich vliv na historický kontext a hodnoty památek zahradního umění a prezentace různých přístupů a příkladů.

Z přednesených referátů a diskuse připraví Metodické centrum zahradní kultury doporučení pro výstavy současného umění v historických zahradách. Výstupem konference bude i sborník přednesených referátů a souvisejících textů.

Konference se koná při příležitosti 30. výročí založení Klubu UNESCO Kroměříž z podnětu České komise pro UNESCO.

Více informací zde.

Zdroj: unesco-kromeriz.cz