AKCE: 22. 6. 2023

Konference Historické, kulturní a přírodní hodnoty zámeckých parků

Slavnostní setkání a odborná konference při příležitosti 200. výročí prvního pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině.

Konference Historické, kulturní a přírodní  hodnoty zámeckých parků
Datum konání: 22. 6. 2023
Místo konání: Kačina – muzeum českého venkova, Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora

Národní zemědělské muzeum zve na slavnostní setkání a konferenci uspořádanou při příležitosti 200. výročí prvního pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině a při ukončení doby udržitelnosti projektů „Regenerace zámeckého parku Kačina“ a „Regenerace NKP Kačina – část obora“.

Zámecké parky patří mezi mimořádně cenné zahradní památky. Jejich jedinečnost spočívá v prolínání mnoha historických, krajinářských, uměleckých, přírodních a často i hospodářských hodnot. To poskytuje prostor pro mezioborové vzdělávání a rozšiřování obzorů jak odborných kapacit, tak zájmových skupin či veřejnosti. Společenské setkání připomene první pobyt hraběcí rodiny Chotků na Kačině, konference se zaměří na prezentaci jedinečných hodnot i skrytého potenciálu kačinského parku a zámeckých parkových lokalit na území České republiky. Současně poskytne ojedinělou příležitost pro vzájemné sdílení zkušeností a znalostí umožňujících další rozvoj těchto krajinných celků.

Přihlášky s uvedením jména (případně instituce), kontaktní e-mailové adresy a tel. čísla zasílejte spolu s krátkou anotací příspěvku do 30. 3. 2023 na adresu Ing. Šárky Kopecké (sarka.kopecka@nzm.cz).

Více informací zde.

Zdroj: nzm.cz