AKCE: 27.5.2021, 18:00

Jaká je budoucnost ostravského muzejnictví?

Debata o vizích Ostravy v oblasti muzejnictví.

@plato-ostrava.cz
Datum konání: 27.5.2021, 18:00
Místo konání: zahrada PLATO Ostrava

Jaké jsou vize Ostravy v oblasti muzejnictví? Proč Ostrava stále nemá, na rozdíl od Prahy či Brna, muzeum zabývající se industriálním a technickým dědictvím? Jak do vizí města v oblasti muzejnictví zapadá Národní zemědělské muzeum či nově vzniklá příspěvková organizace ministerstva kultury MUSEum+?

Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět hosté a přizvaní aktéři v odborné diskusi, kterou pořádá Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s PLATO. Moderuje Jan Lenart (Ostravská univerzita).

Hosté:

• Ivan Berger – ředitel Národního zemědělského muzea
  • Naděžda Goryczková – generální ředitelka Národního památkového ústavu
  • Jakub Jareš – historik z Ústavu pro studium totalitních režimů, spoluautor publikace Jak vystavujeme soudobé dějiny
  • Jiřina Kábrtová – ředitelka Ostravského muzea
  • Martin Jemelka – historik z Akademie věd ČR
  • Marek Pokorný – ředitel PLATO, člen strategického týmu pro koncepci kultury města Ostravy
  • Lubomír Zaorálek – ministr kultury ČR, zástupce zřizovatele MUSEum+

Více o akci zde.