AKCE: 1.3.2023, 10:00

Seminář Možnosti předávání archeologických nálezů

Odborný seminář Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s Národním památkovým ústavem.

Seminář Možnosti předávání archeologických nálezů
Datum konání: 1.3.2023, 10:00
Místo konání: Národní památkový ústav, Dům U Voříkovských, Liliová 219/5, Praha

Jedním z témat, které zásadním způsobem ovlivňují činnost muzejních institucí, je oblast ochrany archeologického kulturního dědictví. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Ministerstvem kultury, Archeologickými ústavy AV ČR, Praha a Brno, v. v. i., a dalšími subjekty se proto rozhodly připravit cyklus seminářů věnovaný aktuálním otázkám týkajícím se této sféry muzejní práce.V pořadí druhé setkání se uskuteční ve středu 1. března 2023 od 10.00 hodin v prostorách Národního památkového ústavu a bude zaměřeno na problematiku předávání archeologických nálezů.Seminář je určen odborné veřejnosti a účast na něm je zdarma. 

Upozorňujeme, že počet přihlášek je limitován omezenou kapacitou sálu (max. 40 osob). Seminář bude proto zároveň streamován.

Přihlašovací formulář

Do formuláře můžete uvést konkrétní otázky, které jsou vzhledem k tématu pro Vás aktuální, o nichž byste chtěli jednat, nebo cítíte potřebu o nich načerpat chybějící informace. Vaše dotazy předáme lektorům semináře a stanou se také podkladem pro následnou diskuzi.  

Pozvánka a program semináře 

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz