AKCE: 7.7.2022, 15:30

Countering Revisionism – Engaging New Generations in Memory, Truth and Justice around World War II Heritage

Mezinárodní hybridní konference pořádána Mezinárodní koalicí míst svědomí (International Coalition of Sites of Conscience).

Datum konání: 7.7.2022, 15:30
Místo konání: Rubin Museum of Art, New York a online

Mezinárodní koalice míst svědomí (International Coalition of Sites of Conscience) a Institut mezinárodních studií na Národní univerzitě v Soulu, zvou na mezinárodní konferenci na téma nových forem prezentace a edukace tématu druhé světové války v památnících a muzeích. Konference představí efektivní přístupy a metody v této oblasti, stejně jako roli památníků v propagaci inkluzivních historických narativů.

Celodenní akce má v programu prezentace zástupců International Coalition of Sites of Conscience a dalších kulturních a paměťových institucí. Součástí akce bude i diskuse se zástupci mládežnických organizací z celého světa nebo promítání videí členů ICSC.

Akce bude přístupná živě online.

Registrační formulář

Více informací zde.