AKCE: 24. 11. 2016 – 25. 11. 2016

Mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví (24.-25.11.2016)

Předmětem konference je prezentovat odborné i široké veřejnosti současné i nové metody dokumentace s využitím digitálních technologií a metod, které se používají v památkové péči u nás i v Evropě.
Datum konání: 24. 11. 2016 – 25. 11. 2016
Místo konání: Praha

Celosvětovou tendencí v oblasti kulturního dědictví ve správě kulturních, paměťových a veřejných institucí je digitalizace maximálního množství materiálů a tím docílení rychlejšího, spolehlivějšího a bezpečnějšího zpřístupnění potřebných dat odborné i široké veřejnosti prostřednictvím internetu.

Digitalizace umožňuje on-line zpřístupnit veškeré listinné, fotografické, archivní dokumenty ke kulturnímu dědictví (negativy, fotografie, zvukové a filmové záznamy, plánová dokumentace, grafiky, obrazy, textilie apod.) a výstupy z digitalizace památkových objektů široké a odborné veřejnosti i státní správě a zároveň zachránit a uchovat informace pro další generace.

Tematickými bloky konference jsou:

• Sběr dat v oblasti dokumentace památek
  • Zpracování, archivace a prezentace nasnímaných dat
  • Aplikační studie a realizace v praxi
  • Digitalizace 2D
  • Internetové a mobilní aplikace

Záštitu nad konferencí převzali ministr kultury Daniel Herman a Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace.

Více informací o konferenci, programu a způsobu přihlášení naleznete na webu konference DIGI 2016.

(Zdroj: http://www.digiheritage.cz/cz/index.html)