AKCE: 22. 11. 2016 – 24. 11. 2016

Konference Muzeum a změna V

Asociace muzeí a galerií České republiky připravuje ve spolupráci s dalšími subjekty pátý ročník konference Muzeum a změna, která bude tentokrát věnována vlivu demografických změn na společenskou roli muzeí.
Konference Muzeum a změna V
Datum konání: 22. 11. 2016 – 24. 11. 2016
Místo konání: Národní archiv, Praha

Pátý ročník konference Muzeum a změna se zaměří na roli muzeí ve společnosti, a to v minulosti i současnosti. Ústředním tématem bude problematika vlivu demografických změn na společenskou roli muzeí, a to ve všech oblastech a aspektech muzejní práce. Nebude chybět ani přehled toho, co se v oblasti muzejnictví událo od konání minulého ročníku konference, tedy od roku 2013.  Akce je určena pro zájemce z břad pracovníků muzeí a galerií, pedagogů, studentů, zástupců dalších paměťových a kulturních institucí, i jejich zřizovatelů. Nebudou chybět ani zahraniční hosté.  V rámci konference se uskuteční také studentská sekce.

Letošní ročník konference bude rozdělen do následujících tematických bloků:
  1. Role muzeí ve společnosti – historie a současnost
  2. Reflexe závěrů historické demografie, antropologie a etnologie v současných aktivitách muzeí
  3. Aktuální demografické změny v domácím, středoevropském a evropském kontextu
  4. Statistická východiska a ekonomické a technologické předpoklady změn společenské role muzeí
  5. Vize a nástroje změny společenské role muzeí
Další informace o konferenci včetně přihlášek a kompletního programu naleznete na stránkách Asociace muzeí a galerií České republiky.

(Zdroj:  http://www.cz-museums.cz/web/muzea_zmeny/uvod)