AKCE: 11. 11. 2016

Kolokvium Literární paměť ve středních Čechách (11.11. 2016)

V Nové budově Národního muzea se uskuteční kolokvium Literární paměť ve středních Čechách, které bude přístupné také zájemcům z řad široké veřejnosti.
Kolokvium Literární paměť ve středních Čechách (11.11. 2016)
Datum konání: 11. 11. 2016
Místo konání: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

„Cílem kolokvia je diskutovat v mezioborové perspektivě současnou situaci literární paměti ve středních Čechách, významné iniciativy posledních let na tomto poli a možnosti další paměťové práce. Vystoupí zde akademičtí pracovníci, knihovníci, historici, archiváři, muzejníci a regionální osobnosti.

Výstupem z kolokvia bude také sborník. Akci pořádá Matice česká, sekce Společnosti Národního muzea, Metodické centrum pro knižní kulturu a literární muzea při Památníku národního písemnictví, Středočeská vědecká knihovna v Kladně a Ústav pro českou literaturu AV ČR.

Podrobnosti se zájemci dozví v pozvánce a programu, případně instrukcích pro aktivní účastníky kolokvia.