AKCE: 26. 9. 2023 – 30. 9. 2023

Climate Future Week

V dubajském Muzeu budoucnosti proběhne v rámci Roku udržitelnosti vyhlášeném Spojenými arabskými emiráty týden věnovaný podpoře úsilí v oblasti klimatu.

Climate Future Week
Datum konání: 26. 9. 2023 – 30. 9. 2023
Místo konání: Museum of the Future, Dubai

Climate Future Week pořádá Muzeum budoucnosti ve spolupráci s dubajským interdisciplinárním think-tankem Fiker Institute. Tato iniciativa vznikla v souladu s Rokem udržitelnosti a přípravami Spojených arabských emirátů na pořádání konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (COP28) v Dubaji letos v listopadu.

Ústřední částí týdenní akce zaměřené na klima a technologie má být třídenní konference analyzující globální výzvy a kritické budoucí trendy v oblasti změny klimatu. Světoví odborníci a zástupci mezinárodních institucí představí špičkové inovace, technologie a převratné vynálezy navržené k řešení těchto výzev. Kromě toho konference prozkoumá příležitosti pro mezinárodní partnerství zaměřená na zajištění zelenější budoucnosti pro lidstvo. Konferenci doplní tematické workshopy a doprovodné akce, na nichž vystoupí nejrůznější kreativci, designéři, umělci, spisovatelé, tvůrci obsahu a filmaři, kteří svou práci zaměřují na udržitelnost.

Více informací: zde

Zdroj: emiratitimes.com