AKCE: 13. 9. 2023, 13:00–18:00

Online workshop Museums, Virtual Reality and Sustainability in the Climate Emergency

Online workshop Mezinárodního výboru ICOM pro audiovizuální, nové technologie a sociální média představí možnosti využití technologií v oblasti klimatické změny a její řešení pro muzea.

Datum konání: 13. 9. 2023, 13:00–18:00

Mezinárodní výbor ICOM pro audiovizuální, nové technologie a sociální média AVICOM zve na mezinárodní online workshop na téma vztahu digitálních a virtuálních technologií v muzeích a udržitelnosti.

Klimatická krize představuje existenční hrozbu pro kromě jiného i kulturu a kulturní dědictví. Muzea však mohou využít VR k mobilizaci opatření v této oblasti.  Workshop bude čerpat ze zkušeností vědců zabývajících se životním prostředím a humanitárních a muzejních pracovníků, kteří představí možnosti, jak mobilizovat kulturní instituce a jejich návštěvníky.

Mezi témata workshopu patří:

• Využití občanské vědy k monitorování dopadů změny klimatu.
  • Jak může digitalizace přispět k ochraně a přizpůsobení se změně klimatu.
  • Jak klima ohrožuje naše dědictví? Představte si potenciální klimatickou budoucnost.
  • Digitální strategie pro zmírnění změny klimatu.
  • Používání imerzivních a mobilních technologií k podpoře porozumění klimatických hrozeb a jejich řešení.

V případě zájmu o aktivní účast (přednesení příspěvku) je potřeba kontaktovat pořadatele - Dr. Alan Miller (ahr1@st-andrews.ac.uk) nebo Dr. Michael H. Faber Dr.M. (Faber@t-online.de).

Termín pro registraci k účasti je 13. září 2023, účast je zdarma.

Registrační formulář

Více informací zde.